Trudności związane z opieką nad osobami starszymi

Opieka nad osobami starszymi jest nie tylko pracą, ale często obowiązkiem najbliższych osób, które poświęcają swój czas i zaangażowanie. To zadanie mocno obciąża fizycznie, jak i psychicznie, dlatego warto dowiedzieć się, jakie akcesoria będą przydatne podczas wykonywania codziennych czynności. Trudności związane z opieką nad seniorami można zdecydowanie zmniejszyć, sięgając m.in. po krzesła toaletowe i inne pomoce, o których powiemy więcej już za moment.

Opieka nad osobami starszymi, czyli dbałość o odpowiednie warunki

Znaczną barierą w opiece nad osobami starszymi jest konieczność posiadania odpowiednich warunków mieszkaniowych, gdyż seniorzy potrzebują znacznej przestrzeni do poruszania się i do różnego rodzaju rehabilitacji. Podstawowym wyposażeniem podczas opieki nad osobami niepełnosprawnymi będą łóżka rehabilitacyjne, które można wygodnie wyregulować i podnieść do pożądanej wysokości. Obok nich warto ustawić szafki przyłóżkowe, a na nich materac przeciwodleżynowy przykryty nieprzemakalnym prześcieradłem. Wiele starszych osób cierpi z powodu nietrzymania moczu, dlatego warto od razu zadbać o ochronę łóżka.

Jeśli senior o ograniczonej mobilności mimo wszystko chce poruszać się po domu, w jego przestrzeni powinien znaleźć się wózek inwalidzki, balkoniki rehabilitacyjne, kule lub podpórka czterokołowa. Aby zmniejszyć codzienne trudności bliskiej osoby, jak i opiekuna, warto rozważyć fotel geriatryczny, który można rozłożyć niemal do pozycji poziomej. Fotele pionizujące to nowoczesne wyroby medyczne poprawiające mobilność i samodzielność. Dzięki nim seniorzy będą w stanie podnieść się niemal bez żadnej pomocy.

Dbałość o higienę – pieluchomajtki dla dorosłych i krzesła

Wiele trudności niesie ze sobą codzienna pomoc w utrzymaniu higieny osobistej. Zazwyczaj mycie twarzy, zębów, szyi i czesanie nie przynosi tyle trudności co podmywanie. Jeśli starsza osoba nie trzyma już moczu, należy zatroszczyć się o odpowiednie pieluchomajtki dla dorosłych, dopasowując ich rozmiar i chłonność do potrzeb pacjenta. Mogą być niezbędne tylko podczas poruszania się lub cały czas, szczególnie w przypadku osób niepełnosprawnych. Jeśli senior nie chce korzystać z pieluch, jednak ma problemy z samodzielnym korzystaniem z toalety, doskonałym wyborem będzie krzesło toaletowe. To propozycja dla osób po operacjach, kontuzjach i poruszających się na wózku inwalidzkim. W codziennej opiece nad osobą starszą pomocne będą także krzesła pod prysznic. Są odpowiednie zarówno dla seniorów, jak i osób niepełnosprawnych, poprawiając bezpieczeństwo i wygodę na co dzień.

Codzienne pomoce dla seniora, które zmniejszą trudności w opiece 

Jeśli opiekują się Państwo bliską osobą, przydatne będą także dodatkowe pomoce dla seniora takie pojemniki na leki, chwytaki do podnoszenia, pomoce do ubierania, a nawet ciśnieniomierze i inne urządzenia do diagnostyki. Jeśli chcą Państwo wybrać najlepsze urządzenia i produkty, zapraszamy do naszego sklepu, w którym czekają liczne rabaty i promocje.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.   
OK