Prześcieradła nieprzemakalne dla chorych i podkłady

Nietrzymanie moczu bywa kłopotliwe w szczególności dla osób chorych, niepełnosprawnych. Jeśli chcą Państwo zabezpieczyć łóżko, poza pieluchą warto zdecydować się na prześcieradła dla seniorów lub podkłady, które skutecznie ochronią materac, dbając o wysoki komfort snu i wypoczynku. Jak wybrać odpowiedni produkt i na jakie parametry zwrócić uwagę?

Prześcieradło lub podkład pod prześcieradło dla dorosłych – co kupić?

Jeśli chcą Państwo ochronić łóżko rehabilitacyjne przed zabrudzeniem, można sięgnąć po podkłady higieniczne jednorazowe lub wielorazowe, takie jak prześcieradło medyczne nieprzemakalne. Różnice są zauważalne od razu – podkłady po zabrudzeniu należy niezwłocznie wyrzucić i wymienić na nowe, a prześcieradło wystarczy wyprać w temperaturze określonej przez producenta. Podkład jednorazowy sprawdzi się najlepiej podczas zmiany pieluchomajtek u seniora, zmiany opatrunków i jako ochrona dla wózków inwalidzkich, jednak na co dzień wygodniejszym rozwiązaniem są produkty wielorazowe. 

Prześcieradło nieprzemakalne dla seniora to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu lekkiego lub średniego nietrzymania moczu. 

Wybieramy prześcieradło nieprzemakalne dla seniora

Przede wszystkim warto znaleźć zaufany sklep medyczny dla seniorów oferujące produkty wysokiej jakości, które bez trudu zniosą codzienne użytkowanie. Prześcieradło jest często zamiennie określane jako podkład pod prześcieradło dla dorosłych, dlatego polecamy sprawdzać parametry niż sugerować się nazewnictwem.

Prześcieradła są często wykonane z frotte z dodatkiem nieprzemakalnej folii PCV (tkanina bawełniana z laminatem), dzięki czemu oddychają, nie odparzają skóry, można stosować je wraz z materacami przeciwodleżynowymi. Naturalne tkaniny są mniej wytrzymałe (bawełna), dlatego producenci wzbogacają je o sztuczne włókna. Warstwą nieprzemakalną jest folia określana również jako laminat (membrana poliuretanowa), dzięki której nieprzemakalny podkład pod prześcieradło jest elastyczny, wodoodporny, jednocześnie oddychający, stanowiąc doskonałą barierę antyalergiczną. 

Kolejną ważną kwestią są zasady prania – warto sprawdzić, jaka jest dopuszczalna temperatura, sposób suszenia, czy można używać proszków, innych detergentów. Produkty nieprzemakalne powinno suszyć się w formie rozciągniętej w temperaturze pokojowej, by zachować ich właściwości. 

Wygodna opieka nad seniorem – wysokiej jakości prześcieradła dla seniorów

Jakość wykonania produktów jest kluczowa, jeśli chcą Państwo korzystać z nich przez długi czas. Wysokiej jakości prześcieradła dla seniorów są obszyte lamówką, zapobiegając pruciu się i strzępieniu podczas ciągłego użytkowania. Ważne jest również to, czy model posiada zakładki lub gumki, dzięki którym nie przesuwa się na materacu oraz odpowiednie oznaczenia i certyfikaty, w tym Oeko-Tex.

Wiedzą już Państwo, jak wybrać prześcieradło medyczne nieprzemakalne? Zapraszamy do naszego sklepu, w którym czekają produkty w różnym rozmiarze, kolorze, chroniąc materac przed zamoczeniem i powstawaniem plam.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.   
OK