Pieluchomajtki dla dorosłych – rodzaje, rozmiary i koszty
Pieluchomajtki dla dorosłych są często niezbędne u osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, wspierając ich w codziennym funkcjonowaniu, zapewniając komfort, bezpieczeństwo i wygodę. W naszym sklepie medycznym dla seniora znajdą Państwo wiele rodzajów i rozmiarów, które pomogą w razie niekontrolowanego oddawania moczu. Jak wybrać ich rozmiar, chłonność oraz rodzaj? Zapraszamy do poznania kilku ważnych wskazówek, które z pewnością ułatwią Państwu podjęcie decyzji.
Jakie są rodzaje pieluchomajtek dla dorosłych?
Pampersy, pieluchomajtki dla seniorów i pieluchy anatomicznie nie mają między sobą znaczących różnic. Każde z nich zapina się na rzepy, dzięki czemu są wygodne dla osób niepełnosprawnych, leżących. Osoby aktywne mogą rozważyć chłonne majtki, które ułatwią dbanie o higienę i zwiększą komfort na co dzień.
Jakie są rodzaje pieluchomajtek dla seniorów? Dzieli się je ze względu na chłonność i rozmiar, o którym powiemy więcej już za moment. Poziom chłonności dobiera się na podstawie potrzeb danej osoby, określając stopień nietrzymania moczu w ciągu 4 godzin:
- do 50 ml – kropelkowe,
- 50-100ml – lekkie nietrzymanie moczu,
- 100-200 ml – średnie,
- 200-300 ml – ciężkie,
- powyżej 300 ml – bardzo ciężkie nietrzymanie moczu.
Pieluchomajtki dla seniora i osób chorych, niepełnosprawnych – jak wybrać rozmiar?
Pieluchomajtki dla dorosłych są dostępne w kilku standardowych rozmiarach – S, M, L, z dodatkową informacją na temat minimalnego i maksymalnego obwodu pieluchy (np. 80-110 cm). Produkt powinien być zawsze dopasowany do sylwetki, gdyż zbyt mały będzie powodował ucisk i bolesne odparzenia, a zbyt luźny nie ochroni łóżka ani odzieży przed zabrudzeniem.
Każdy, kto chce dobrać odpowiedni rozmiar pieluchomajtek dla seniorów, powinien zmierzyć obwód talii i bioder, a następnie porównać uzyskane wyniki z tabelkami producenta. Jeśli zmierzone wymiary mieszczą się w tym samym przedziale jednego rozmiaru (np. M), nie będzie trudności z wyborem, a jeśli np. biodra mierzą więcej, należy sięgnąć po większy rozmiar.
Może zdarzyć się, że starsza, mobilna osoba potrzebuje mniejszego rozmiaru, a senior leżący lepiej będzie czuł się w większej pielusze, dlatego warto zacząć od mniejszego zakupu i sprawdzić indywidualne preferencje pacjenta.
Prześcieradła nieprzemakalne, czyli jak dodatkowo zabezpieczyć łóżka rehabilitacyjne
Jeśli opiekują się Państwo osobami leżącymi, niepełnosprawnymi, warto rozważyć dodatkowo prześcieradła i podkłady nieprzemakalne na łóżko, które różnią się odpornością na wybrane substancje, składem i rozmiarem. Wybrane modele mają nawet specjalne gumki, które zapobiegają przesuwaniu się i spadaniu.
Opieka nad osobami starszymi bywa bardzo wymagająca, dlatego pieluchomajtki znacznie ułatwią życie seniora, jak i jego opiekuna. Wszystkie środki absorpcyjne są dostępne bez recepty, a w określonych dolegliwościach można ubiegać się o ich refundację. Jeśli chcą uzyskać Państwo więcej szczegółów lub zamówić pieluchomajtki, zapraszamy do naszego sklepu oraz do kontaktu.