Internet dla seniora 24 listopad 2014 Powrót do listy

Nadal pokutuje przeświadczenie, że osoby starsze nie rozumieją, obsługi komputera i czują się wyobcowane wobec internetowego świata. Nic bardziej mylnego- obecnie coraz więcej seniorów korzysta z komputera, a także sprawnie porusza się w wirtualnym rzeczywistości. 

Osoby już korzystające z Internetu najczęściej za największe udogodnienia uważają możliwość płacenia rachunków bez wychodzenia z domu,  korzystania z portali społecznościowych, odnajdywania starych znajomych, a także rozmowy z bliskimi mieszkającymi poza granicami kraju. Chętnie odwiedzają portale dla seniorów, robią zakupy, czytają wiadomości ze świata i korespondują z przyjaciółmi.

Na rynku coraz więcej kursów multimedialnych przeznaczonych jest dla seniorów chcących  nauczyć się obsługi komputera i korzystania z Internetu. Wydawane są także poradniki książkowe, a do większości z nich dołączone są płyty z obsługą programów krok po kroku. W wielu rodzinach znajdą się również wnuki, które chętnie doradzą w wyborze sprzętu, a także pomogą w rozpoczęciu jego użytkowania.

Często wyobrażenie o poziomie trudności obsługi komputera zniechęca seniorów. Warto jednak spróbować i przekonać się, że nie jest to aż tak trudne jak się wydaje, a korzyści płynące z korzystania z Internetu są duże.

Projekt: Usługi społeczne drogą do rozwoju mieszkańców Bydgoszczy

Leśny Dom Seniora

Kontakt

.ul. Glinki 146, 85-861 Bydgoszcz

.52 333 80 33

.tomasz@almach.pl